Zielone Szkoły

BLOKI TEMATYCZNE

1-GODZINNE

ŁUKI
zajęcia odbywają się na strzelnicy, wyposażonej w stanowiska łucznicze. Strzały oddawane są z odległości ok. 5 metrów. Zajęcia nauczą podstaw strzelania, współzawodnictwa i zabawy w grupie.
10 zł/os

ŚCIANKA WSPINACZKOWA
zapraszamy do wspinania, łączymy zabawę z nauką. Przezwyciężamy własne słabości, poprawiamy zwinność i siłę!
10 zł/os

WIERZA ZE SKRZYNEK 
celem jest wejść na jak największą liczbę skrzynek. Uczestnik w kasku i zabezpieczony liną asekuracyjną, starając się utrzymać równowagę i nie spaść, pnie się w górę, układając pod sobą kolejne skrzynki, na których jednocześnie stoi.
5 zł/os

WATER – BALL  KULA WODNA 
ciekawa i bardzo emocjonująca zabawa dla dzieci i młodzieży. Polega na  wejściu, pływaniu w kuli, a po chwili treningu, chodzeniu w jej wnętrzu po wodzie. Bezpieczeństwo ponad wszystko – szczelnie zamknięte kule połączone są z linami, których długość i naprężenie kontrolują instruktorzy.
10 zł/os

4-GODZINNE

WARSZTATY HISTORYCZNE
spotkanie z historykiem i etnografem przybliży uczestnikom Mazurskie legendy, tajemnice skarbów ukrytych w jeziorach i liczne ciekawostki historyczne związane z regionem.
20 zł/os

WARSZTATY PRZYRODNICZE
zajęcia z doświadczonym przyrodnikiem mające przybliżyć ich uczestnikom tajemnice przyrody fauny i flory Wielkich Jezior Mazurskich
20 zł/os

WARSZTATY MOTYWACYJNE Z COACHEM
uczestnicy poznają swoje mocne i słabe strony, nabiorą motywacji do działania oraz pracy w zespole
20 zł/os

ZAJĘCIA SURVIVAL LOVE
rozpalanie i kontrolowanie ognia, posługiwanie się mapą i kompasem, a także orientacja w terenie, pierwsza pomoc, pozyskiwanie wody, znajdowanie pożywienia w lesie (oparte na pokarmie roślinnym, nie uczymy zabijania zwierząt), budowa bezpiecznych schronień i posłań do spania.
30 zł/os

WYCIECZKA KAJAKOWA PO JEZIORZE
spokojny i bezpieczny relaks napędzany siłą własnych mięśni.
30 zł/os

WARSZTATY KULINARNE
zdrowo nie znaczy niesmacznie! Nauczymy się przyrządzać smaczne i zdrowe desery, pizze, przekąski i sałatki. Szkoła savoir vivru przy stole.
20 zł/os

WARSZTATY ŻEGLARSKIE
budowa jachtu, węzły żeglarskie, prace bosmańskie.
20 zł/os

ZAJĘCIA PLASTYCZNE
origami, zabawy z gliną, malowanie twarzy itp.
20 zł/os

ZAJĘCIA CERAMICZNE
z doświadczonym garncarzem – każdy pozna tajniki lepienia w glinie
20 zł/os

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE
warsztaty biżuterii z wykorzystaniem różnych materiałów (np. filcu, koralików, guzików) oraz technik (np. sutasz, decoupage);- komponowanie „słodkich” bukietów (bukiety z cukierków)
20 zł/os

BLOKI ROZRYWKOWE BEZPŁATNE
(bez udziału instruktorów)

WIECZORY FILMOWE
wieczorny seans filmowy na wielkim ekranie z najlepszymi filmowymi hitami dla dzieci i młodzieży. Dla wszystkich popcorn i gofry GRATIS

 

DYSKOTEKA
zapraszamy do wspólnej zabawy w niepowtarzalnej atmosferze i wyjątkowym klimacie.

OGNISKO
ciepłe i niezapomniane chwile przy wielkim ogniu to odpowiedni czas na podsumowanie dnia pełnego wrażeń. Zabawy przy ognisku z animatorem uatrakcyjnią wspólne spotkanie, zintegrują grupę i rozbawią wszystkich uczestników.

KARAOKE
w czasie wykonywania znanego przeboju stajemy się naszymi idolami i śpiewamy (prawie) tak jak oni. GRATIS

BLOK CAŁODNIOWY 8 godz
rejs po jeziorach mamry i świecajty, zwiedzanie kompleksu bunkrów w Mamerkach z wejściem na wierzę widokową, zwiedzanie bursztynowej komnaty, „statku podwodnego”, wnętrz bunkrów i wystawy historycznej
koszt wraz z biletami wstępu 90 zł / os